Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
MASTERS Бокс ракавици  црни LEONE
MASTERS Бокс ракавици  црни LEONE MASTERS Бокс ракавици  црни LEONE MASTERS Бокс ракавици  црни LEONE

MASTERS Бокс ракавици црни LEONE

3.490 MKD

без ДДВ: 2.958 MKD
Производител: Masters
Шифра на производ: MST105
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина Боксерски ракавици:

MASTERS РАКАВИЦИ ЗА БОКС -Телешка NAPPA кожа Модел #:MST103B

• Затворање: Велкро
• За дисциплини: Бокс и Кик Бокс
• Пол: унисекс
• Надворешена страна - материјал: Телешка  кожа
• Внатрешена страна - материјал: Телешка  кожа
• Обложени :90% флекс полиуретан, 10% гел
• Ракавици: Телешка  кожа

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ
Ова се високо квалитетни и професионални ракавици  направени  целосно од вистинска кожа. Се карактеризираат со вбризган гел за максимална апсорпција на удар и дополнителна поддршка на раката. Оваа ракавица има нов систем на асиметрично  затворање, што  дозволува  уште повеќе да ја врши функцијата во одредено фиксирање и заштита на рачниот зглоб. Целосно во црна боја со бренд лого, ова ракавица е совршен микс помеѓу иновацијата и традицијата, квалитетот и употребливоста, со уникатени  и модерени  детали.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2021 Master Sport dooel. All Rights Reserved.