Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
MASTERS Crossfit Еластични јажиња  Set
MASTERS Crossfit Еластични јажиња  Set MASTERS Crossfit Еластични јажиња  Set MASTERS Crossfit Еластични јажиња  Set

MASTERS Crossfit Еластични јажиња Set

1.560 MKD

без ДДВ: 1.322 MKD
Производител: Masters
Шифра на производ: MST071
Достапност (кол. на залиха): На залиха

МАСТЕРС СЕТ ЛАСТИЦИ 11 ПАРЧИЊА Модел #:MST071
Спецификација за сет ластици за отпорост
Ластицитe се изработени од латекс,пена и метални куки.Едноставни за ракување со силен отпор и издржливост.Сетот се состои од:
1жолт латекс ластик (5-6
kg екстра лесно)
1зелен латекс ластик(7.5-8.5
kg лено)
1црвен латекс ластик(10.5-12
kg средно)
1плав латекс ластик(15-18
kg тешко)
1црн латекс ластик(22
kg екстра тешко)
2 рачки обложени со пена
1 црна торбичка со врвка за на рака.
Зошто треба да се обидете со тренинг со ластиците за отпор
-Можете лесно да ги спакувате во вашиот куфер,автомобил или во вашата хотелска соба. Отпорот на ластиците ја зголемува координацијата, го стабилизира телото, a исто така ви помагаат да ги вклучите повеќето мускулни групи од вашето тело. Со теговите вие често сте ограничени на тоа колку вежби може да се направат, а латиците за отпор ќе ви овозможат да го смените позиционирањето на повеќе начини. Овој сет нуди бесконечен спектар на вежби за градба на мускулната маса. Ние ви обезбедивме информации за да може да започнете и да ја задржите мотивацијата. Евтини се во споредба со купувањето на тегови, а ластиците претставуваат покорисна зделка. Одлични се за сите нивоа на фитнес. Во зависност од тоа како ќе ги користите ластиците, може да бидат одлични за почетници како и за напредни спортисти. Може да се користат за основни вежби или да ги додадете на интензитетот на традиционалните потези. Одлични се за целото семејство.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2019 Master Sport dooel. All Rights Reserved.