Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
MASTERS Падобран за тренинг 56"

MASTERS Падобран за тренинг 56"

1.190 MKD

без ДДВ: 1.008 MKD
Производител: Masters
Шифра на производ: MST079
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина падобран:

МАСТЕРС Падобрански отпор за брзина Модел 56'' #:MST079
Спецификации: Со овој падобран може да вклучите отпор на брзината во вашиот тренинг.Падобранот обезбедува извонредна отпорност, подобрување во стартувањето,брзината и силата.Падобранот ви овозможува да се фокусирате на забрзувањето на горната граница од брзината преку прогресивна отпорност и преголема брзина.За време на забрзувањето падобранот се одликува со тока за брзо ослободување која се наоѓа во средишниот дел на појасот за добивање на сензационален ефект во брзината.Прилагодливиот појас кој ротира за 360 степени одговара за повеќе видови на спортисти.За слобода во движењето со помош на обрачот се овозможува движење во било која насока.Карактеристики Вградени мрежни панели кои не дозволуваат заплеткување на конците и помогаат во стабилизацијата на падобранот за време на тренингот.Брзото ослободување со помош на копчето од појасот овозможува експлозивно забрзување. Големи на на падобранот 56 инчи.Отпор приближно 7.5 – 15кг. Прогресивен отпор во зависност од брзината на корисникот.Прилагодлив велкро појас. Пакување во мала црна торбичка со врвка за на рака.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2021 Master Sport dooel. All Rights Reserved.