Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
MASTERS ММА кафез

MASTERS ММА кафез

0 MKD

без ДДВ: 0 MKD
Производител: Masters
Шифра на производ: MST092
Достапност (кол. на залиха): По нарачка

* Големина ММА кафез:

Ве молиме прашајте за цена.

Masters самостојниот кафез за ММА доаѓа во комплет со стативен оквир кој е потполно обложен заради безбедност со композитна сунѓереста пена и Винил прекривка која е лесна за одржување. Исто така и подот е обложен со Винил при што лесно се чисти.
Вклучена е целосна заштита и дополнителна опрема ;
 2.5 cm поддна облога од шперплоча обложена со 2 см ЕВА сунѓер(tatami) за апсорпција на ударите кој е идеален додаток за секоја  класа на ММА кафезите.
За повеќе информации или прашања во врска со транспортот или саканиот дизајн пишете ни на: info@master-sport.com.mk .  Платформата е подигната платформа со 15.24 cm (6") високи панели или вкупно 20см.
 
Гаранција за Кафезите за ММА

Masters ММА кафезите се произведени за комерцијална употреба. Сите споеви и структури од челик се под гаранција за време од 5 години од датумот на фактурата. Сепак тоа не ги покрива металните агловни алки ( turnbuckles) бидејки истите можат  да се истрошат во зависност од употреба и злоупотреба.
Сите други козметички и дополнителни компоненти како  платно, здолниште, перници се покриени со 12 месечна гаранција од производството,но сепак оваа гаранција не опфаќа злоупотреба на било кој начин ,а производот треба правилно да се одржува за да се продолжи работниот век на компонентите (на пример чистење на  обложените структури и сл, со рН неутрално средтство за дезинфекција, груби хемикалии може да предизвикаат оштетување. Платното, исто така, треба да се чисти рачно, друг начин на чистење ќе предизвика бојата да избледее или грубите хемикалии може да предизвикаат платното да се деградира .
Измена на производот или на било кој од производните делови на било кој начин од оригинална состојба ќе ја поништи гаранцијата за безбедноста и производот може да биде загрозен преку неовластеното преправање.
Решетките на Кафезот : Masters низ производот има иновации, зацврстени методи во кои решетката е во прилог со кафез панели и додадени се дополнителни PVC и Најлон засилувања, со цел да се продолжи животниот век на производот без да се дозволат дисторзии или лак под постојана употреба. Сепак и по долг период на употреба од околу 2-3 години може да стане неопходно да се ре-обнови решетката и оваа работа треба да ја заврши човек обучен за вакви работи а тоа е во надлежност на клиентот да го спроведе ова одржување кое се смета за општо одржување како резултат на користење .
Прилагодени големини за посебни нарачки : Потребен е 50% депозит за кафезите однапред кој во никој случај не се враќа зошто производот се произведува за клиентот со спецификации и големина по сопствени барања и  не одговара за препродажба на било кое трето лице, останатите 50% мора да се исплатат 7 дена пред испораката.
Masters не е одговорен за било каква штета настаната од небрежност и неправилна инсталација.
 
 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Поврзани производи
Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2022 Master Sport dooel. All Rights Reserved.