Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
MASTERS Боксерски ринг
MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг MASTERS Боксерски ринг

MASTERS Боксерски ринг

0 MKD

без ДДВ: 0 MKD
Производител: Masters
Шифра на производ: MST091
Достапност (кол. на залиха): По нарачка

* Големина Бокс ринг:

Ве молиме прашајте за цена.
 

5-6-7.8 м Боксерски Ринг – За натпревари

Masters 5-6-7.8 м х 5-6-7.8 м х 50-60-100 см (7.8 x 7.8 м x 100 cm  според AIBA  стандард) Про бокс ринг со лесна чекор по чекор инсталација. Многу издржлив  ринг идеален за вечерни борби, спортски сали и за изнајмување. Изработен од високо квалитетна челична рамка и столбови, подот е направен од морска иверица , Ева амортизација, најлон платно што не се лизга, обложени јажиња, прекривка, обложени аголни перничиња, стол и скалила .
Боксерскиот ринг е самостоен и не бара дополнително прицврстување за земјата.
Може да се постави за  1 час.
 
Боксерски Ринг – За тренинг 5-6-7 м  x  5-6-7 м
Боксерските Рингови  за монтирање се направени од челична рамка.
Вклучува:

  • Рамка
  • Обложени ринг јажиња
  • Аголни перничиња
  • Аголни навлаки
  • Јажиња со изолација

Лесно може да се склопи и спакува за складирање на страна. Главните страни се составени од 2 должини на челични цевки за да се минимализира просторот за складирање.
 
Гаранција за Бокс рингови

Masters Боксерските рингови се произведени за комерцијална употреба. Сите споеви и структури од челик се под гаранција за време од 5 години од датумот на фактурата. Сепак тоа не ги покрива металните агловни алки ( turnbuckles) бидејки истите можат  да се истрошат во зависност од употреба и злоупотреба.
Сите други козметички и дополнителни компоненти како  платно, здолниште, перници и јажиња се покриени со 12 месечна гаранција од производството,но сепак оваа гаранција не опфаќа злоупотреба на било кој начин ,а производот треба правилно да се одржува за да се продолжи работниот век на компонентите (на пример чистење на јажиња, перниците и сл, со рН неутрално средтство за дезинфекција, груби хемикалии може да предизвикаат оштетување. Платно, исто така, треба да се чисти рачно, друг начин на чистење ќе предизвика бојата да избледее или грубите хемикалии може да предизвикаат платното да се деградира .
Измена на производот или на било кој од производните делови на било кој начин од оригинална состојба ќе ја поништи гаранцијата за безбедноста и производот може да биде загрозен преку неовластеното преправање.
Прилагодени големини за посебни нарачки : Потребен е 50% депозит на бокс ринговите и кафезите однапред кој во никој случај не се враќа зошто производот се произведува за клиентот со спецификации и големина по сопствени барања и  не одговара за препродажба на било кое трето лице, останатите 50% мора да се исплатат 7 дена пред испораката.
Masters стандардните величини на бокс ринговите лесно се инсталираат и се конструирани така што аголните места не бараат никаква дополнителна потпора, дури и под целосна напнатост на јажињата.Меѓутоа, ако висината на рингот се поставува по сопствени димензии под стандардната висина што ја препорачува Masters, ќе биде потребно аголните места да бидат изработени со дополнителна потпора, и исто така да бидат прицврстени за подот за да не дојде до изместување на аглите од затегнатоста на јажињата. Во овие околности неопходно е сите мерки за поддршка да бидат на место и целосно испружени пред затегнување на јажињата за да се избегне виткање на рамката, во случај клиентот да не ги следи точните мерки и процедурата за инсталација. Masters не е одговорен за било каква штета настаната од небрежност и неправилна инсталација.
 
 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.