Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
GREEN HILL IMMAF Approved rash guard - сина боја
GREEN HILL IMMAF Approved rash guard - сина боја GREEN HILL IMMAF Approved rash guard - сина боја

GREEN HILL IMMAF Approved rash guard - сина боја

2.870 MKD

без ДДВ: 2.432 MKD
Производител: GREEN HILL
Шифра на производ: MMI-3921B
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина текстил машки:

IMMAF APPROVED Rash Guard на Грин Хил е висококвалитетна опрема за вежбање дизајнирана за ММА, БЏЏ и други боречки вештини. Изработен е од висококвалитетен еластичен материјал од ликра, обезбедувајќи еластичност, удобност и издржливост. Материјалот Lycra овозможува дизајн кој одговара на формата, а истовремено обезбедува максимална покриеност и заштита.

Заштитникот за осип се одликува со компресија, обезбедувајќи дополнителна поддршка на мускулите и намалувајќи го ризикот од повреда за време на тренингот. Исто така, нуди заштита од абразии на кожата и други помали повреди кои може да се појават за време на тренинзите за борби. Одобрувањето на IMMAF гарантира дека овој чувар на осип ги исполнува стандардите поставени од Меѓународната федерација за мешани боречки вештини за употреба во натпреварување.

IMMAF APPROVED Rash Guard на Green Hill е погоден и за мажи и за жени и е достапен во различни големини за да одговара на различни типови на тело. Дизајниран е со минималистички изглед, со логото на Green Hill на градите, што го прави погоден за борци кои претпочитаат потценет стил.

Севкупно, IMMAF APPROVED Rash Guard на Грин Хил е практична и сигурна опрема за обука погодна за ММА и други боречки вештини. Неговиот висококвалитетен еластичен материјал од ликра обезбедува удобност, еластичност и издржливост, додека компресивното вклопување и дизајнот на целосниот чаур обезбедуваат максимална покриеност и заштита. Неговото одобрение од IMMAF го прави сигурен и доверлив избор за борците кои планираат да се натпреваруваат на професионално ниво.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.