Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
GREEN HILL IJF Approved 750 gr. Кимоно за џудо
GREEN HILL IJF Approved 750 gr. Кимоно за џудо  GREEN HILL IJF Approved 750 gr. Кимоно за џудо  GREEN HILL IJF Approved 750 gr. Кимоно за џудо  GREEN HILL IJF Approved 750 gr. Кимоно за џудо

GREEN HILL IJF Approved 750 gr. Кимоно за џудо

11.700 MKD

без ДДВ: 9.915 MKD
Производител: GREEN HILL
Шифра на производ: IJFW
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина на униформи за Б.вештини:

Униформа за џудо одобрена од ИЏФ е џудо униформа што ги исполнува стандардите поставени од Меѓународната џудо федерација (ИЏФ) за натпреварувачка употреба. ИЏФ има специфични упатства за дизајнот и конструкцијата на Џудо ги, вклучувајќи го типот на ткаенината, шевовите и димензиите.
Џудо-ги направено од 100% памук е популарен избор меѓу џудистите бидејќи е удобно, издржливо и дише. Памукот е природно влакно кое ја апсорбира потта и овозможува воздухот да циркулира, одржувајќи го џудистот ладен за време на тренинзите и натпреварите.
Изборот на џудо-ги одобрено од ИЏФ, направено од 100% памук, гарантира дека униформата ги исполнува строгите стандарди поставени од ИЏФ за натпреварувачка употреба и е доволно издржлива за да ги издржи строгостите на редовните тренинзи и натпревари. Важно е да се напомене дека некои џудо-ги одобрени од IJF може се намалат при перење , според тоа најдобро е да ги следите упатствата за нега дадени од производителот за да се осигурате дека униформата го одржува својот квалитет со текот на времето.

Карактеристики:

Одобрено од IJF џудо униформа дизајнирана за перформанси од висока класа на натпревари.
Направено од тешка тежина 100% памук.
Ткаенината со двојно ткаење ја прави униформата поцврста и обезбедува подобро вклопување.
Засилени повеќекратни шевови на рамената, под рацете и градите.
Рамен крагна со дебелина од 1 cm и ширина 4-5 cm.
Зрнест материјал според стандардите на ИЏФ.
Достапно е и без ленти за знаме.
Логото на IJF и Green Hill прикажани на ременот, долниот раб на сакото и долниот преден дел на панталоните според стандардите на IJF.
панталони од квалитетен памук.
ИЏФ го одобри најновиот модел
Боја: Сина
Состав: 100% памук.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.