Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
GREEN HILL  ММА шорц црвен

GREEN HILL ММА шорц црвен

2.600 MKD

без ДДВ: 2.203 MKD
Производител: GREEN HILL
Шифра на производ: MM-3836R
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина текстил машки:

ММА шорцевите ACTIVE на Green Hill се дизајнирани и за тренинг и за натпревар во мешани боречки вештини (ММА). Овие шорцеви се направени со комбинација од висококвалитетен полиестер и материјал од ликра, кој обезбедува издржливост, флексибилност и удобност.
Материјалот од ликра обезбедува еластичен и прилагоден дизајн, овозможувајќи цврсто и удобно вклопување што не го ограничува движењето за време на тренинг или натпревар. Полиестерскиот материјал е лесен и дише, обезбедува дополнителна удобност и овозможува соодветна вентилација при интензивна физичка активност.
Шорцевите имаат прилагодлив појас кој обезбедува сигурно и приспособливо вклопување. Тие исто така имаат широк отвор на нозете што овозможува целосен опсег на движења, што ги прави погодни за сите видови ММА движења, вклучувајќи удари, симнувања и борби.
ММА шорцевите ACTIVE на Green Hill се дизајнирани со стилски и модерен изглед, со уникатен и привлечен дизајн. Тие се достапни во различни бои за да одговараат на индивидуалните преференции и се погодни и за мажи и за жени.
Генерално, MMA шорцевите ACTIVE на Green Hill се врвна опција за борци и ентузијасти кои бараат удобен, флексибилен и стилски пар шорцеви за тренинг и натпревар во ММА. Комбинацијата на материјали од полиестер и ликра обезбедува издржливост, удобност и флексибилност, што ги прави одлична инвестиција за сите кои се сериозни во спортот.

Материјал: полиестер/ликра
Големина: S, M, L, XL
Бои: сива/сина, сива/црна, сива/црвена
Употреба: Мешани боречки вештини

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.