Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
VENTO Бокс ракавици "ELITE PRO" 10,12,14 oz
VENTO Бокс ракавици "ELITE PRO" 10,12,14 oz VENTO Бокс ракавици "ELITE PRO" 10,12,14 oz VENTO Бокс ракавици "ELITE PRO" 10,12,14 oz VENTO Бокс ракавици "ELITE PRO" 10,12,14 oz

VENTO Бокс ракавици "ELITE PRO" 10,12,14 oz

2.650 MKD

без ДДВ: 2.246 MKD
Производител: VENTO
Шифра на производ: V-200
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина Боксерски ракавици:

VENTO РАКАВИЦИ ЗА БОКС - вештачка кожа

• Затворање: Велкро
• За дисциплини: Бокс и Кик Бокс
• Пол: унисекс
• Надворешена страна - материјал: Вештачка  кожа
• Внатрешена страна - материјал: Вештачка  кожа
• Обложени :100% флекс полиуретан,
• Ракавици: Вештачка  кожа

Специјалната  облога на овие  ракавици е направена од високо квалитетни материјали. Сите VENTO ракавици се обложени со материјали од врвен квалитет.
Екстра волуменот на  баласт не само што го заштитува борецот кога е удрен, но исто така и обезбедува дополнителна заштита за рацете и зглобовите на тој што удира.
Тоа се полу-крути калапи со полиуретанска пена односно специјална  формула која се користи за конструктивни компоненти во однос на безбедноста, посебно со судирни елементи.
Карактеристики:
- Компонентите се пријатни на допир
- Слобода во дизајнот
- Отпорни на пот
- Речиси неуништиви
- Висока  шок апсорпција
- Не се лизга на држење
- Направени од вештачка кожа

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.