Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
VENTO Бокс ракавици PUNCH 10oz
VENTO Бокс ракавици PUNCH 10oz

VENTO Бокс ракавици PUNCH 10oz

2.650 MKD

без ДДВ: 2.246 MKD
Производител: GREEN HILL
Шифра на производ: V-400
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина Боксерски ракавици:

VENTO РАКАВИЦИ ЗА БОКС - вештачка кожа

• Затворање: Велкро
• За дисциплини: Бокс и Кик Бокс
• Пол: унисекс
• Надворешена страна - материјал: Вештачка  кожа
• Внатрешена страна - материјал: Вештачка  кожа
• Обложени :100% флекс полиуретан,
• Ракавици: Вештачка  кожа

Специјалната  облога на овие  ракавици е направена од високо квалитетни материјали. Сите VENTO ракавици се обложени со материјали од врвен квалитет.
Екстра волуменот на  баласт не само што го заштитува борецот кога е удрен, но исто така и обезбедува дополнителна заштита за рацете и зглобовите на тој што удира.
Тоа се полу-крути калапи со полиуретанска пена односно специјална  формула која се користи за конструктивни компоненти во однос на безбедноста, посебно со судирни елементи.
Карактеристики:
- Компонентите се пријатни на допир
- Слобода во дизајнот
- Отпорни на пот
- Речиси неуништиви
- Висока  шок апсорпција
- Не се лизга на држење
- Направени од вештачка кожа

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.