Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
GREEN HILL Кимоно за џудо детско 120-150cm
GREEN HILL Кимоно за џудо детско 120-150cm GREEN HILL Кимоно за џудо детско 120-150cm

GREEN HILL Кимоно за џудо детско 120-150cm

3.200 MKD

без ДДВ: 2.712 MKD
Производител: GREEN HILL
Шифра на производ: 1046B
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина на униформи за Б.вештини:

Детскиот костум за џудо е џудо униформа дизајнирана специјално за деца. Направено е од 8 oz, 100% памучна ткаенина од зеан, што е издржлива и удобна ткаенина која може да ги издржи строгостите на редовниот тренинг на џудо.
Употребата на 100% памучно платно зеан во џудо костум за деца обезбедува удобна и дишечка ткаенина која е нежна за кожата и може да ја апсорбира потта за време на интензивните тренинзи. Ова може да помогне децата да бидат ладни и суви, овозможувајќи им да се фокусираат на нивниот тренинг.Исто така е дизајниран да одговара на специфичните пропорции и потреби на децата, земајќи го предвид нивниот помал раст и уникатна форма на телото. Униформата е дизајнирана да обезбеди удобно и флексибилно вклопување, овозможувајќи им на децата слободно да се движат и лесно да изведуваат техники.
Важно е да изберете џудо униформа што е соодветна за возраста, големината и нивото на искуство во џудо на вашето дете. Дополнително, важно е да ги следите упатствата за соодветна грижа и перење за да се осигурате дека униформата ќе остане во добра состојба што е можно подолго.

Карактеристики:

Костум за џудо дизајниран за деца.
Направен од 8 oz, 100% памучна зеан ткаенина за диагрите.
Бела боја.
Твил ткаат платно.
Подлога за лактите и градите за безбедност.
Панталони со вкрстен шав ватиран над колена за модерен стил на борба.
Еластична лента за половината со врвка за влечење за подобро прицврстување.
Вклучен појас.
Боја: Сина
Состав: Памук.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Поврзани производи
Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.