Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
MASTERS Кошаркарска табла полиестер 120 x 95
MASTERS Кошаркарска табла полиестер 120 x 95 MASTERS Кошаркарска табла полиестер 120 x 95

MASTERS Кошаркарска табла полиестер 120 x 95

11.900 MKD

без ДДВ: 10.085 MKD
Производител: Masters
Шифра на производ: 120X95
Достапност (кол. на залиха): На залиха
MASTERS Кошаркарска табла од полиестер

Tабла за внатрешна и надворешна употреба, димензии 120 x 95 cm (14 кг) . Кошаркарската табла (табла за кошарка) е изработена од полиестерски влакна, многу отпорна на сите временски услови. Полиестерските плочи се произведуваат со посебни методи на истурање полиестерски смоли. Овие табли се практично неуништливи и целосно отпорни на секакви временски услови.Голем дел од спортските терени во нашата земја, но и во околните земји имаат ваков тип на табли. Направени се во бела боја со рабови и коцка оцртани во црно. Полиестерските кошаркарски табли се многу издржливи бидејќи полиестерот (стакло/пластика) е материјал од кој се прават авиони, бродови и автомобили. Како таков, полиестерскиот материјал е отпорен на надворешни услови (влага и сонце). При монтажа на полиестерски плочи потребно е да се направи таква подградба на која лесно може да се монтира полиестерската плоча.
 

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2022 Master Sport dooel. All Rights Reserved.