Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
LIVEPRO 12 - СТРАНИЧНИ РАЧНИ ТЕГОВИ 12, 14, 16кг пар

LIVEPRO 12 - СТРАНИЧНИ РАЧНИ ТЕГОВИ 12, 14, 16кг пар

9.750 MKD

без ДДВ: 8.263 MKD
Производител: LIVEPRO
Шифра на производ: LP8003
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Тежина:

12-SIDED URETHANE DUMBBELLS
шифра: LP8003

бренд: LIVEPRO
боја: плава+црна
тежина: 12, 14, 16

се продаваат во пар
Материјалот на теговите со уретанска обвивка е  чист полиуретан. Тука е додадена одредена количина пластика. Двата материјали се разликуваат малку по квалитет и спецификација, само цената ја прави разликата. Материјалот на уретанот е многу вискозен кога се загрева и може да се обработи само со огромен притисок. Секоја боја што може да се замисли е можна според спецификациите на клиентот. Овој уретан, исто така наречен TPU, е апсолутно без мирис и потрајен од гира со гумена обвивка. Дизајнот со 12 катчиња е стилски и истовремено удобен, бидејќи спречува мрена да се тркала на подот. Карактеристики: Тежинските блокови се заварени на рачката.
»Висококвалитетно чукање за оптимален зафат.
»2,0 кг градација на тежина од 2,0 - 50,0 кг.
»Варијација на тежина со толеранција од +/- 1%.
Материјал: »Рачка: Челик, тврд хромиран.
»Тежински блок: челик со уретанска обвивка
Димензии:
»Дијаметар на рачката: 32,0 mm
»Димензија на внатрешната рачка: 145,0 mm
»Боја: црна / сина
 
  

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.