Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!

Емил Илиќ
Мaкедонскиот спортист и хуманист Емил Илиќ направи извонреден подвиг поставувајќи нов светски рекорд во непреќинато одење 204 километри за 36 часа.
Рекордот е регистриран од Американската академија за светски рекорди. LOTTO како постојан подржувач на врвни спортисти го помогна овој подвиг комплетно опремувајќи го Емил Илиќ.

 
 

Коментари


Напиши коментар

Вашето Име


Вашата Е-пошта


Ваш коментар Предупредување: HTML-от не е преведен!

Внесете го кодот подолу:


Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.