Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!

Спонзорирана репрезентацијата на Босна и Херцеговина
МАСТЕР СПОРТ застапникот за SMAI ја спонзорираше карате репрезентацијата на Босна и Херцеговина.
Спонзорството на карате униформи и друга WKF сертифицирана заштитна опрема  беше користена од страна на карате федерацијата на БиХ на  20-то Светско карате првенство за сениори кое  се одржa во Белград. Добрата форма и новата спортска опрема  беа мотивација плус за спортитстите кои освоија бронзен медал во екипна конкуренција во кумите и  бронзен медал во поединечна конкуренција во кумите (А.Зукан).

 
 

Коментари


Напиши коментар

Вашето Име


Вашата Е-пошта


Ваш коментар Предупредување: HTML-от не е преведен!

Внесете го кодот подолу:


Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2024 Master Sport dooel. All Rights Reserved.