Добредојдовте, најавете се или отворете сметка. Валута:
Вашата шопинг кошничка е празна!
MASTERS Бокс ракавици Gold
MASTERS Бокс ракавици Gold MASTERS Бокс ракавици Gold MASTERS Бокс ракавици Gold

MASTERS Бокс ракавици Gold

3.750 MKD

без ДДВ: 3.178 MKD
Производител: Masters
Шифра на производ: MST101
Достапност (кол. на залиха): На залиха

* Големина Боксерски ракавици:

MASTERS бокс ракавици Модел #:MST 101
Оваа исклучителна  бокс ракавица е направена со посебна шок апсорпција на материјалот кој се стабилизира и ги штити рацете. Можете да го споредувате производот со ништо помалку од најдобрите направени боксерски ракавици во Тајланд кои некогаш ви се на располагање. Ја користевме само најдобрата кожа, и  ја избиравме кожарницата специјално за оваа ракавица.
  • Затворање: Велкро
  • За дисциплини: Бокс и Кик Бокс
  • Пол: унисекс           
  •  Надворешена страна - материјал: Nappa телешка кожа
  •  Внатрешена страна - материјал: Nappa телешка кожа
  •  Обложени :90% флекс полиуретан, 10% гел
  • Ракавици: Nappa телешка кожа
MASTERS спаринг ракавиците од NAPPA кожа со гел овозможуваат да ја почувствувате разликата помеѓу просечниoт борец и вистинскиот шампион. Автентичната телешка Nappa кожа ја  штити внатрешноста, која се состои од специјален калап за шок-апсорпција. Шок- Школката  е со интегрирано полнење со гел. Палецот овозможува вентилација за раката да дише  додека влагата и потта се тампонираат  полесно. Дополнителната-широка функција на сврзникот-на палецот е за заштита од повреди и овозможува подобра техника на удирање. Ова е нова технологија базирана на  ладна дланка со третирана мрежеста внатрешност - за удобност на кожата.
• Шок- Школка со вбризган  гел  обезбедува максимум шок-апсорпција од најострите  влијанија
• Новото  брзо- велкро затворање со исклучително долг бандаж  на раката обезбедува дополнителна поддршка на зглобот удобност и прилагодливост
• Надворешниот  автентичен слој на телешка Nappa кожа и дава издржлив  и долготраен живот
• Мрежата од најлон базирана на CoolX технологија нуди напредна пот-тампон способност, со зголемена вентилација.
• Поширока сврзувачка лента на палецот со постава и гел ја подобрува ефикасноста на ракавицата

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Stopanska Banka AD Skopje credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
since 1992
Design and Development by UKION
Copyright © 1992 - 2020 Master Sport dooel. All Rights Reserved.